fbpx

INGYENES SZÁLLÍTÁS 25 000 FT FELETT | KEDVEZŐ SZÁLLÍTÁS 15 000 FT FELETT

INGYENES SZÁLLÍTÁS 25 000 FT FELETT | OLCSÓ SZÁLLÍTÁS 15 000 FT FELETT

Immunerősítő tippek - Élettár

Immunerősítő tippek – így támogasd a szervezeted, hogy ellenállóbb legyél

Az immunrendszered minden nap dolgozik érted – akkor is, amikor észre sem veszed. Elkap egy baktériumot, kivédi a vírusokat, megfékezi a gyulladásokat. A gond csak az, hogy ez a rendszer nem működik magától mindig hibátlanul. A stressz, az alváshiány, a rossz étkezés, a mozgáshiány vagy akár a hideg idő is visszafoghatja. Szerencsére sokat tehetsz azért, hogy megerősítsd – és ehhez nem gyógyszerek kellenek, hanem néhány jól bevált, természetes tipp.

Legtöbben ezeket az immunerősítő termékeinket választották

Az étkezés legyen az alap

A vitaminok és ásványi anyagok nem csak a csomagoláson hangzanak jól – valóban szüksége van rájuk a szervezetednek, hogy működni tudjon. Ha sok zöldséget, gyümölcsöt, magvat, teljes értékű gabonát eszel, azzal már rengeteget segítesz. A C-vitaminban gazdag ételek – mint a paprika, a citrusfélék vagy a savanyú káposzta – igazi immunerősítő klasszikusok. Ne feledd a D-vitamint sem, főleg télen, amikor kevesebb a napfény. És ha valami egyszerű tanácsot keresel: egyél színesen. A természetes színek mögött gyakran értékes tápanyagok rejtőznek.

Ne feledd: a mozgás is „orvosság”

Nem kell edzőtermi hősnek lenned, elég, ha rendszeresen megmozgatod magad. Egy kiadós séta, egy kis jóga, biciklizés, vagy akár kertészkedés is számít. A mozgás fokozza a vérkeringést, serkenti a nyirokrendszert, és segíti, hogy az immunsejtek eljussanak oda, ahol épp szükség van rájuk. Persze, a túlzás itt sem jó – ha túledzed magad, azzal épp az ellenkező hatást éred el. Találd meg azt a ritmust, amit hosszú távon is élvezel.

Immunerősítő mozgás - Élettár

Alvás nélkül nincs regenerálódás

Sokan hajlamosak vagyunk elhanyagolni az alvást, pedig ez az egyik legfontosabb immunerősítő „praktika”. A szervezeted alvás közben javít, épít, feltölt. Ha keveset alszol – vagy rosszul –, annak az immunrendszered issza meg a levét. Próbálj minden nap nagyjából ugyanabban az időben lefeküdni, és teremts nyugodt környezetet az alváshoz. Egy elalvás előtti képernyőmentes fél óra is csodákat tehet.

A stresszkezelés nem luxus, hanem szükséglet

Ha folyton feszültségben élsz, az kihat a testedre is – főleg az immunrendszeredre. A stresszhormonok hosszú távon gyengítik a védekezőképességet, így fontos, hogy legyenek módszereid a levezetésére. Ez lehet meditáció, légzőgyakorlat, kreatív tevékenység, természetjárás, vagy egyszerűen egy forró fürdő és egy nyugodt este. Ami igazán számít: hogy jusson időd önmagadra is, ne csak a kötelességekre.

Támogasd célzottan immunrendszered gyógynövényekkel

Vannak olyan természetes szerek, amik régóta bizonyítanak – és nem véletlenül. A fokhagyma, a gyömbér, a kurkuma, a csipkebogyó vagy a propolisz mind olyan növényi támogatók, amelyek segítenek az immunrendszer erősítésében. Ugyanez igaz az echinaceára (bíbor kasvirágra) is, amit sokan használunk megelőzésre, de akár a megfázás első jeleinél is. Ha pedig komplexebb megoldást keresel, érdemes lehet olyan étrend-kiegészítőt választani, ami C-, D-vitaminban, cinkben és szelénben is gazdag.

Legtöbben ezeket az immunerősítő termékeinket választották

Ne csak akkor figyelj rá, ha már baj van

Az immunrendszered nem kapcsol ki, ha épp nem vagy beteg – ilyenkor is dolgozik. Ha időben elkezded támogatni, sokszor észre sem veszed majd, hogy milyen betegségeket hárít el. Az immunerősítő tippek nem bonyolultak, nem drágák, és nem is időigényesek – csak figyelmet kérnek. Egy-egy tudatos döntés naponta, és hosszú távon sokat nyersz vele. A tested meghálálja.

Megosztanád cikkünket?

Facebook
Email
WhatsApp
Mentés

Legfrissebb blogbejegyzéseink

Immunerősítő tippek – így támogasd a szervezeted, hogy ellenállóbb legyél

Mi a hialuronsav és miért fontos a szervezetünk számára?

Rák elleni növények – természetes fegyverek a sejtszintű védekezésben

Kosár